© 2014 admin. All rights reserved.

Bludov má rekord!

Nejdelší autodráha sestavená ze sériově vyráběných dílů

POVEDLO SE

V sobotu 7. června 2014 se Bludov, a to dokonce dvakrát, zapsal do České knihy rekordů.

Prvním rekordem bylo překonání autodráhy v délce 458 m, kterou postavili v roce 2011 hasiči z Čimelic /ti překonali náš původní ustavující rekord z r. 2009 v délce 300 m/. Nám se letos podařilo vytvořit autodráhu o délce 704,11 m. Byla složena z 2657 dílů a autodráhu stavěli skoro 14 dní Lubomír Soural  a Zbyněk Poisl. Nad přípravnými prácemi, jako čištění a opravy kolejí strávil hodiny a hodiny Milan Tyl.

Druhým rekordem, který bude zapsán do knihy rekordů,  byl největší počet přítisků k poštovním známkám s místní tématikou, a to v počtu 32 kusů. O tento rekord se zasloužil filatelista Karel Adam. Známky můžete zakoupit v kulturním domě.

Oba rekordy byly posvěceny přítomností a prohlášením komisaře Agentury Dobrý den z Pelhřimova Michalem Jurečkou.

Po oficiální části pokračovalo sobotní odpoledne doprovodným zábavným programem na zahradě KD. Celé odpoledne výborně moderovala Alena Zárybnická, známá jako televizní meteorolog. V programu vystoupili následující účastníci – Kroužek FIT ACTIVE TEAM  ze Šumperka, následovala Show Michaela Jacksona v podání  Honzy Moflara, dále vystoupil Fery Olbort – vicemistr Evropy v hodu nožem a tomahavkem, dále Skupina historického šermu BARBAŘI a o  hudební doprovod  se postarala skupina BEG BIE country Šumperk.

Velké poděkování patří všem účinkujícím, všem, kteří rekord připravovali a nějakým způsobem se na přípravě a realizaci podíleli a dále těm, kteří zapůjčili nebo věnovali koleje. Bez nich bychom tento rekord nevytvořili. Poděkování za nezištnou pomoc i Martinu Schauerovi, který maximálně pomohl při přípravě zázemí k doprovodnému programu.

Reportáž o sobotní akci se objevila v odpoledních zprávách na televizi Prima, v regionálních novinách a rádiích a díky ČTK Olomouc i v řadě celostátních novin.

Jarmila Divišová